GO WEST! 14 gece araba dahil

Amerika Araba Gezisi

Amerika Araba Gezisi ile, Amerika tatilinizi keyfe dönüştürün. Bu Gezi turuna; 14 gece 3 yıldızlı otellerde konaklama, 15 gün Ful Kaskolu araba kiralama, tur kitapları ve haritalar dahil.

Siz de uzaklara, çok uzaklara gitmek isteyenlerden misiniz? Biraz mola verip farklı yerler görmek istiyor, bunu da macera’ya dönüştürmek istiyorsanız size Amerika Araba Gezisi ile “Go West!-Batı’ya gidin!” diyoruz.

California, Nevada, Utah ve Arizona eyaletlerini, Las Vegas, San Francisco ve Sacramento kentlerini, Zion, Bryce Canyon ve Yellowstone milli parklarını kendi başınıza keşfetmek ister misiniz?

Wild Wild West Baby!
Işıklar şehri Las Vegas, Lacivert renkteki gölü ve kırmızı kayaları ile Lake Powell, Kovboy filmlerinin doğal seti Monument Valley, Aztek Ruins harabeleri, heyecan yaşayacağınız Rafting, Nevada, San Fransisco, Alcatraz ve daha birçok gezilecek yer, yapılacak aktivite sizi bekliyor.

Hem yeni yerler keşfetme heyecanı, hem adrenalin, hem de hayalinizdeki tatil; hepsi bir arada.
Hadi şu an tam sırası. Hayallerinizi daha fazla ertelemeyin! Amerika Araba Gezisi tam size göre.

Sizin için özel hazırladığımız 15 günlük bu paket, kiralık araba, 3 yıldızlı otellerde konaklama, tur kitapları, haritalar ve broşürler, yol boyunca sizi her konuda destekleyecek acentalar, ABD-SİM-Telefonkartı ve tüm vergileri içeriyor.

Dahil olanlar

 • 14 gece 3 yıldızlı otellerde konaklama
 • 15 gün Ekonomik Araba kiralama
  • Las Vegas Havaalimanı alış ve San Francisco Havalimanı teslim
  • Ful Kasko
  • Mali sorumluluk sigortası 1 milyon $
  • Cam ve tekerlek sigortası
  • Otomatik

Hariç olanlar

 • Uçak ile ulaşım
 • Yemek
 • Geziler, turlar ve yakıt

2 kişilik seyahatte kişi başı fiyat 1.349 €

Paket Geçerlilik Tarihi
16 Ocak- 15 Mart 2016

Seyahat Bilgileri
Vize İşlemleri
ABD’ye girebilmeniz için vize almanız gerekiyor. Bu konu ile ilgili tüm bilgiler burada.

Güvenlik kontrolleri
Amerika havalimanlarında olağanüstü güvenlik kontrolleri uygulanıyor. Bu konuyla ilgili tüm önemli bilgiler burada.

Road Trip güzergâh
Google maps planı

Seyahat akışı
1. gün: Las Vegas, Nevada
Las Vegas Uluslararası havalimanına varıyor ve kiralık arabanızı devralıyorsunuz. Işıklar şehrine (City of Lights) hoşgeldiniz! ‘The Strip’ lakabıyla tanınan Las Vegas Boulevard’ın canlı şovları ve gazinolarıyla, Mojave çölüne kurulmuş bu kent, size gece gündüz sonsuz eğlenceler garantiliyor. Bellagio Oteli’nin önündeki fıskiyede her akşam sunulan müzikli ve ışıklı gösteriye şahit olmanızı öneriyoruz.

2.gün: Las Vegas, Nevada
Bugünü Las Vegas’ı keşfetmeye ayırın! İsterseniz, batının en yüksek binası olan Stratosphere Oteli’nin en üst katına çıkıp Las Vegas ve Mojave çölünü kuş bakışıyla seyredin ya da Caesars Palace’de alış veriş yapın. Dünyaca meşhur aşçıların restoranlarında yemek yiyin. Fremont Street’i gezin. Las Vegas’da yapacak birçok şey bulacaksınız.

3.gün: Las Vegas – Zion National Park – Kanab, Utah (328 km)
Las Vegas’ın ışıklarını geride bırakıp yola çıkma vakti… İlk etap, Utah eyaleti. Zion Milli Parkındaki Virgin River’i ve Slot Canyons’ı gezeceksiniz. Sizi parkın bir ucundan öbür ucuna bedava götürecek olan Shuttle Service’ni kullanabilirsiniz. Kanab’ta konaklamak için yola devam…

4.gün: Kanab – Lake Powell/Glen Canyon – Kayenta, Arizona (280 km)
Güzel bir kahvaltı sonrası güzergah, Lake Powell rezervuarı. Gölün lacivert suyu ve gölü çeviren kırmızı kayaların görüntüsü çok etkileyici. Colorado nehri sularının aktığı Glen Canyon’ı da dünyanın en büyük doğal köprüsü ünvanını taşıyan muhteşem Rainbow Bridge’i de görün.
Akşama doğru arabayı Kayenta’daki otele sürün…

5
. gün: Kayenta – Monument Valley – Moab, Arizona/Utah (269 km)
Bugün bürçok cowboy filminin çekildiği Monument Valley’e gidin. Bu vadinin yer aldığı Navajo reservinin kuzey ve iç kesimlerinde halen Amerikanın asıl halkı kızılderililer yaşıyor. Büyüleyici doğa harikalarının hatıralarıyla arabayı bu kez 2 gece konaklamak üzere Moab’a sürün…

6.gün: Moab/Archers National Park, Utah
Bugün Archer Milli Parkı sizi bekliyor. Delicate Arch ve milattan sonra 100’den kalan Aztek Ruins harabeleri en dikkat çekici yerler olacak keşif gezinizde.
Biraz da adrenalin sporu yapmak ister misiniz? Size Colorado nehrinde rafting tavsiye edebiliriz. Dar kanyoların arasından deli dolu akan sularla kapışmanın zevkini işte bugün yaşayabilirsiniz. Hatırlatalım, rafting sadece Eylül sonuna kadar mümkündür. Akşam üzeri yine Moab’a dönüş…

7.gün: Moab – Capitol Reef National Park – Kodachrome Basin State Park –Bryce Canyon, Utah (468 km)
Bugünkü yolculuğunuzun ilk durağı, 160 kilometrelik sıradağlardan oluşan Capitol Reef Milli Parkı. Panorama Point’tan manzarayı seyretmeyi unutmayın. Kodachrome Basin’deki kumtaşlarının renkleri, gün akışıyla birlikte griden beyaza ve sonra kırmızıya doğru renk değiştiriyor. Bu anılarla arabayı 2 gece kalacağınız Bryce Canyon’a sürün.

8.gün: Bryce Canyon National Park, Utah
Bryce Canyon Milli Parkının Rainbow Point platformundan, pussuz bir günde 160 kilometre uzağı görme şansınız var. Bu parkı ata binerek gezebilirsiniz. Peki, kahvaltıdan hemen sonra bir yürüyüşe ne dersiniz?

9.gün: Bryce Canyon – Cedar City – Ely, Utah/Nevada (461 km)
Cedar Breaks National Monument, bugünkü etabın ilk durağı. Burayı görebilmek için 3048 metre yüksekliğe çıkın. Bulunacağınız yerin altı 600 metrelik bir uçurum! Dünyanın en yaşlı ağaçlarından biri olan ‘bristle pine’ çam ağacı bu yörede yetişiyor. Yaz aylarında Dixie National Forest’te binbir renkte açan çiçeklerin tablosuna hayran kalacaksınız. Konaklama için yeni güzergah Ely.

10.gün: Ely – US-50 Scenic Drive – Carson City, Nevada (510 km)
Batıya doğru devam. Amerikanın en ıssız yolu lakabını taktıkları US-50 numaralı asfaltı takip ederek Nevada eyaletinin başkenti Carson City’e doğru Batı’ya devam… Halen altın madenlerinin faaliyette bulunduğu Eureka kasabasında bir mola verebilir, bir sonraki durağınız Fallon olabilir. Burada, Tom Cruise’un başrolünü oynadığı ‘Top Gun’ filmindeki askeri birimlerin merkez eğitim kampı var… Bugünkü turun son durağı Carson City. Belki, bugün şanslı gününüzdür. Muhtelif gazinolarda şansınızı deniyebilirsiniz. Ya da Stewart İndian ile Virginia & Truckee müzelerini ziyaret edebilirsiniz… Size kalmış.

11.gün: Carson City – Lake Tahoe – Sacramento, Nevada/California (273 km)
Nevada’nın başketini geride bırakıp Kaliforniyanın başkenti Sacramento’ya yol alma zamanı. Lakeshore Drive asfaltını takip ederek South Lake Tahoe gölüne ulaşacaksınız. Gölün güney bölümünü keşfettikten sonra, Eldorado National Forest ormanlarının içinden geçerek Sacramento’ya doğru konaklamak için yola koyulmaca…

12.gün: Sacramento – San Fancisco, California (139 km)
Kahvaltıdan sonra Sacramento’nun eski şehir semtini gezerseniz, orda burda parke taşlarla kaplı sokaklarda gezen faytonlar görür ve ahşap kaldırımlarda yürürken, kendinizi bir an için ‘Gold Rush’ olarak bilinen altın arama çağında hissedebilirsiniz.
Yaklaşık 3000 km uzunluğundaki yolculuğunuzu, ABD’nin en güzel kentlerinden San Francisco’da noktalama zamanı. Şehre, ufak bir sapak yapıp bir zamanların en uzun asma köprüsü olan meşhur Golden Gate Bridge’den geçerek giriniz…

13. ve 14. gün: San Francisco, California
Günün programını kendiniz planlayabilirsiniz. San Francisco’da görülmeye değer yerleri şöyle listeleyebiliriz:
Golden Gate Bridge (yayan geçilebilir)
Alcatraz adası (eski hapishane, şimdi müze)
Cable Cars (kırmızı tramvaylar)
Golden Gate Park (gezi parkı)
Chinatown (Çin dışında dünyanın en büyük çinli yerleşimi)
Union Square (şehrin ana meydanı)
City Hall (eski belediye binası)
Transamerica Pyramid (üçgen 260 metrelik gökdelen)
Conservatory of Flowers (botanik bahçe ve sera)
Japanese Tea Garden (Japon çay bahçesi)
Aquarium of the Bay (akvaryum)

Otobüsle gezi
24 ya da 48 saatlik serbest inmeli binmeli otobüs turuyla en önemli yerleri hiç yorulmadan keşfedebilirsiniz (Hop-On-Hop-Off-Bus-Tour).

Alcatraz
Alcatraz adasını gezmeden turunuzu tamamlamayın. Burt Lancaster’in başrolünü oynadığı klasik Hollywood filmi ‘Alcatraz kuşçusu’ işte bu hapishanede ömrü geçen bir tutuklunun dramatik öyküsünü anlatıyor bizlere. İnsanlık dışı hapishane koşullarının simgesidir Alcatraz ve 1963 senesinde zamanın adliye bakanı Robert F. Kennedy tarafından kapatılmış ve 1972’den bu yana bir nevi müzedir. Clint Eastwood’lu ‘Alcatrazdan kaçış’, Sean Connery ve Nicolas Cage’li ‘The Rock’ filmleri de bu hapishane adasını konu olarak işler. Biletlerinizi, tatilden birkaç hafta evvel online almanızı tavsiye ederiz.

15.ve son gün: San Francisco – San Francisco Airport (22 km)
Havaalimanına gidiş
Araba teslimi
Türkiye’ye dönüş

 

Umarız hayalinizdeki seyahat için yardımcı olabilmişizdir.
Bir başka hayalinizi yine GeziÇeki ile yakalayabilirsiniz.

Seyahat Tarihleri

Müsaitlik tarihleri gün içerisinde ara satış sebebiyle değişiklik gösterebilir.