Amsterdam Festivaller| Koningsdag, Kral Günü Festivali

Amsterdam Festivaller | Amsterdam Koningsdag, Kral Günü Festivali

Amsterdam Festivaller | Kral Günü Festival tatil paketimize 3 yıldızlı otelde 3 gece konaklama, kahvaltı ve uçak bileti dahildir. 

Amsterdam Festivaller | Kral Günü Festivali

Hollanda’nın en büyük festivali olan Koningsdag, Kral Günü’nü yüz binlerce insanla beraber Amsterdam’da kutlamaya hazır mısınız?

Dahil Olanlar

  • İstanbul – Amsterdam – İstanbul uçak ile ulaşım
  • 3 yıldızlı otelde kahvaltı dahil 3 gece konaklama

Hariç Olanlar

  • Vize
  • Transferler ve turlar
  • Müze giriş ücretleri
  • Kahvaltı haricinde yeme/içme ve kişisel masraflar

Amsterdam Koningsdag, Kral Günü Festivali Program

Birinci Gün

Amsterdam maceranızın ilk durağı, kentin güneybatısındaki Keukenhof Çiçek Bahçesi. Milyonlarca ziyaretçinin yoğun ilgisini çeken dünyanın en büyük çiçek parkı her sene sadece bir kaç hafta açık ve açılış tarihleri Amsterdam gezi tarihinize denk düşüyor.

Yeryüzündeki cennet olarak tanımlanan 32 hektarlık bahçede başta lale olmak üzere yedi milyon civarında çiçek soğanı ekiliyor. Yüzlerce çeşit çiçek ve renklerin birleştiği bu güzel bahçeyi gezmeye doyamayacaksınız. Giriş ücreti 16 €.

Amsterdam’da kutlamalar Kral Günü arifesinde, yani bu akşam başlıyor. King’s Night (Kral Gecesi) sloganı altında, kentin çeşitli yerlerinde etkinlikler ve partiler var. Canlı müzik, DJ’ler, aklınıza artık ne geliyorsa. Eğlence yüzde bin garanti!… Kral Gecesinin en önemli partileri için lütfen burayı tıklayınız.

İkinci Gün

Ve bugün günlerden Kral Günü! Hollanda’nın en önemli bayramlarından biri olan Kral Gününde Hollanda’lılar, futbol maçlarından da tanıdığımız gibi, portakal renklere bürünüp Kralın doğum gününü büyük şenliklerle kutlarlar.

Hollanda’lıların ticarete yatkınlıkları yüzyıllardan beri bilinir. Bu yüzden tüm Amsterdam Kral Gününde dünyanın muhtemelen en büyük bit pazarına dönüşür. Vrijmarkt (Serbest Pazar) dedikleri sokak pazarlarında insanlar, çoluk çocuk, yaşlı başlı demeden ikinci el malzemelerini satmaya çalışırlar. Belki gözünüze güzel bir şey çarpar ve pazarlığa başlarsınız…

Amsterdam bugün çok kalabalık olacak. Onun için tüm güne yayılan bir program ile hareket etmenizi öneririz. Kahvaltıdan sonra otelinizin hemen yanındaki Vondelpark’tan başlayabilirsiniz. Burada çocuklar ön planda. Tüm park neşe ve kahkahalarla dolu. Oyuncak satan çocuklar, sahnede şarkı söyleyen çocuklar, resim çizen çocuklar, sportif şov yapan çocuklar…

Kanalların üzerindeki trafik bugün felç! Portakal renklere bürünmüş binlerce bot ilerlemek için bir hayli çabalıyor. Bu manzaraya köprülerden geçerken birçok kez tanık olacaksınız.

Her yerde bit pazarları, sirkler, atlıkarıncalar, akrobatlar, tiyatrolar, konserler, sokak müzisyenleri ve en önemlisi: Geleneksel ev yemekleri satan sayısız stantlar. Günün en sevilen içkisi ise Oranje-Bitter-Likörü ve rengi portakal tabii ki…

Amsterdam Koningdsag, Kral Günü Festivali’nin en önemli partileri için lütfen burayı tıklayınız.

Üçüncü ve Dördüncü Gün

Bu kadar eğlenceden sonra artık biraz kültürel faaliyette bulunmaya ne dersiniz? Dün Amsterdam’ın birçok görülmeye değer yerlerinden geçmişsinizdir ancak onların hepsi ya da çoğu kapalıydılar. Bugün ve yarın gözünüze kestirdiğiniz hedefleri rahatça gezebilirsiniz…

Amsterdam’ın görülmeye değer yerlerini ya yayan ya da bisiklet kiralayıp gezebilirsiniz. Kentin en güzel yerlerini ve müzelerini sizin için bir haritada topladık. Onları görmek için lütfen burayı tıklayınız.

Amsterdam’da 165 kanal (Gracht) ve 1539 köprü var. Tavsiyemiz, mutlaka botla bir kanal gezisi yapınız. Amsterdam’ı sudan keşfetmek bambaşka bir zevk. Geziyi bir çok şirket sunuyor. Gray Line Canal Cruises ‘ın Türkçe Audio Rehberi var.

Alışverişlerinizi Kalverstraat ve Leidsestraat caddelerinde yapabilirsiniz. İstanbul’a dönüş uçağınızı akşam seferine ayarladık. Böylece koskocaman bir günü daha Amsterdam’da geçirebilirsiniz.

Amsterdam Koningdsag, Kral Günü Festivali maceranızın zevk ve heyecan dolu geçeceğini umarız.

Seyahat Tarihleri

Müsaitlik tarihleri gün içerisinde ara satış sebebiyle değişiklik gösterebilir.

26 Nisan – 29 Nisan 2016

Kişi Başı Fiyat

İki kişilik gezide kişi başı 574 €

Uçuş Bilgisi

İstanbul Atatürk – Amsterdam Schiphol

Önemli Bilgi

Önemli müzeler:

Devlet Müzesi Giriş 17,50 €
Van Gogh Müzesi Giriş 17 €
Rembrandt Müzesi Giriş 13 €
Anne Frank Müzesi Giriş 9,50 €
Madame Tussauds Balmumu Müzesi Giriş 19,50 €
Heiniken Experience – Heiniken bira fabrikası gezisi Giriş 18 €

Ek Bilgi

  • 14:00’dan itibaren check in.
  • 12:00’dan önce check out.
  • Odada 2 yetişkin konaklayabilecektir.
  • Rezervasyon sonrasında değişiklik yapılamaz, iptal edilemez.