Toskana Turu | Araba ile 6 gece 7 gün

Toskana Turu

Toskana Turu ile, İtalya’nın en güzel yörelerinden Toskana’yı keşfedeceksiniz. Bu tur paketi ile Floransa’yı, Pisa’yı, şarabıyla dünyaca tanınmış Chianti’yi ve Toskana’nın daha birçok güzel yerini gezeceksiniz. Konaklamalarınızı üç yıldızlı otellerde kahvaltı dahil çift yataklı odalarda yapacaksınız.

Ulaşım

Pisa’ya, İstanbul’dan Roma aktarmalı uçuşlar var. Gidiş dönüş biletiniz sezona göre değişecektir. Rezervasyonunuzu ne kadar erken yaptırırsanız o kadar hesaplı olacağını hatırlatmak isteriz.

Dahil olanlar

 • 3 yıldızlı otellerde kahvaltı dahil 6 gece konaklama
 • Odada veya Lobby’de bedava WiFi
 • Full kaskolu kiralık araba

Hariç Olanlar

 • Vize
 • Ulaşım/Uçak
 • Kahvaltı haricinde tüm yeme/içme masrafları
 • Bireysel gerçekleştirilen tüm gezi ve giriş ücretleri
 • Tüm bireysel alışveriş masrafları
 • Benzin

Araba ile Toskana Keşfi!

Pisa havalimanına indikten sonra terminaldeki Rent-A-Car şirketine gidip sizin için ayırttığımız full kaskolu arabayı teslim alarak Toskana Turunuza başlayabilirsiniz.

Önemli

Not 1: Sürücünün en az 25 yaşında olması gerekiyor.
Not 2: Arabanızı hiçbir zaman herhangi bir yere park etmeyiniz. İtalya’da yanlış park etme cezaları bütçenizi zorlayabilecek kadar insafsız pahalı.

Arabanızı da aldığınıza göre artık Toskana Turuna hazır mısınız?

6 gece ve 7 gün boyunca sürecek bu benzersiz Toskana Tur‘unuza Pisa’dan başlayacak ve sonra sırasıyla Volterra, San Gimignano, Siena, Castellina in Chianti, Floransa ve Lucca’yı keşfedeceksiniz. Tarih, doğa, huzur ve keyfin bir arada olacağı bu tur ile hem araba sürmenin keyfi hem de daha önce hiç yapmadığınız tatilin heyecanını yaşayacaksınız.

Toskana Turu ile görmek istediğiniz yerleri görecek, muhteşem İtalyan lezzetlerini tadacak, kültürü daha yakından tanıma fırsatını bulacaksınız.

Seyahat Programı

1. gün: Pisa Havalimanı – Pisa Otel 107 km 

Lungarno Antonio Pacinotti 12’deki Royal Victoria Oteline doğru yol alıyorsunuz. Arabayı otel personelin göstereceği yere park ediniz.  Check-in için henüz erken olabilir. O işi sonraya bırakabilirsiniz. Pisa’yı keşfetmeye ne dersiniz?

Pisa’da gezilecek yerler (otel çıkışından sırasıyla):

– Piazza dei Cavalieri, Şövalyelerin Meydanı
– Palazzo della Carovana, Carovana Sarayı, 1564
– Torre di Pisa, Pisa’nın meşhur eğri kulesi, 1360, giriş kişi başı 18 €
– Cattedrali di Pisa, Pisa Katedrali, 1118
– İl Camposanto Monumentale, Mezarlık, 1358
– Battistero di San Giovanni, Vaftizhane, 1363
– Orto Botanico, Botanik Bahçe, 1544
– S. Maria della Spina, Gotik mimarisi, 1323
– Palazzo Gambacorti, Gambacorti Sarayı, 1392

Enteresan müzeler:
Museo dell’Opera del Duomo, Pisa kilisilerinin ve haçlı seferlerinde çalınan değerli islam sanat eserlerini sergiliyen müze.
Museo delle Sinopie, meşhur İtalyan sanatçıların fresklerini sergiliyen müze.
Museo Nazionale di San Matteo, Toskanalı sanatçıların resim ve heykeltraşlarını sergiliyen müze.

Önemli not:
Pisa Katedrali, Battistero di San Giovanni, İl Camposanto Monumentale, Duomo Müzesi ve Sinope Müzesi için kombine bilet alabilirsiniz.

2. gün: Pisa – Volterra – San Gimignano – Siena 140 km 

Bugünkü ilk durağınız 65 kilometre uzaklıktaki Volterra olacak. Bu tipik Toskana şehiri 4. yüzyılında Val di Cecina ovasının üzerinde 550 metre yükseklikteki bir tepeye kurulmuş. Volterra ve muhteşem çevresi, Toskana’nın en güzel yörelerinden biri olarak sayılıyor. Kartpostallardan tanıdığınız tipik peyzaj işte buralarda başlayıp Siena üzerinden Floransa’ya kadar devam edecek: Tepeler ve onların üzerinde kurulmuş köyler, kasabalar, tepelerin yamaçlarındaki üzüm bağları, ovalar, sıra sıra selviler ve onların arasından kıvranan yollar. Bu olağanüstü güzel tabiatın içerisinde direksiyon kullanmak bambaşka bir zevk… Arabanızı Piazza Martiri della Libertà’daki katlı otoparka bırakabilirsiniz. Ücret saat başı 1,50 €.

Volterra’da gezilecek yerler (otopark çıkışından sırasıyla)

– Porta all’Arco, 4. yüzyıldan Etrüsklerden kalma sur kapısı
– Battistero di San Giovanni Battista, vaftiz yapılan kilise,
– Duomo Santa Maria Assunta, katedral, romanesk mimarisi, 12. yüzyıl
– Palazzo dei Priori, Priori Sarayı, 1208 – 1257
– Palazzo Viti, Viti Sarayı, 16. yüzyıl
– Chiesa di San Michele, kilise, 15. yüzyıl
– Teatro Romano, İmparator Augustus zamanından kalmış anfi tiyatro
– Chiesa di San Francesco, kilise, 13. yüzyıl
– Piazza dei Priori, Priori Meydanı

Enteresan müzeler:
Museo Etrusco Guarnacci, 1761 senesinde açılmış Arkeoloji Müzesi, Avrupa’nın en eski müzelerinden biri. Giriş kişi başı 14 €.
Pinacoteca e Museo Civico, Sanat Müzesi. Giriş kişi başı 14 €.
Museo della Tortura, Ortaçağın işkence aletlerini sergiliyen müze. Giriş kişi başı 8 €.

Bir şeyler atıştırdıktan sonra arabanıza dönüp ikinci hedefiniz olan San Gimignano’ya doğru direksiyonu kırıyorsunuz. Önünüzde 29 kilometre var… 8.000 nüfuslu San Gimignano, turistlerin Toskana’da Floransa, Pisa ve Siena’dan sonra en sık uğradığı yer. San Gimignano, 1990 senesinde UNESCO Dünya Kültür Mirası listesine alınmış. Kasabada, 12. ve 13. yüzyıllarından kalmış 15 adet kule bulunuyor. Bu kuleler, o zamanlar rekabet halinde bulunan Patrici aileleri tarafından güç gösterme amacıyla inşa edilmiş 72 kuleden geri kalanlar. Kulelerin sayesinde kasabaya Ortaçağ Manhattan’ı lakabı takılmış… Arabayı şehir surları güney kapısının (Porta San Giovanni, Piazzale Martiri di Montemaggio) önündeki otoparka bırakıp gezinize başlıyorsunuz.

San Gimignano’da görmeye değer yerler (otopark çıkışından sırasıyla):

– Porta San Giovanni – Eski şehir surlarının güney kapısı.
– Piazza della Cisterna – Kasabanın en güzel meydanı. Buradaki Collegiata di San Gimignano kilisesinin freskleri çok güzel.
– Piazza del Duomo – Bu meydanda bulunan Palazzo Communale sarayının 54 metrelik Torre Grossa kulesine çıkıp muhteşem bir manzaraya şahit olabilirsiniz. Kasabanın katedrali ve diğer saraylarda bu meydanın etrafında.

Müzeler:
Museo della Tortura – Ortaçağın işkence aletlerini sergileyen müze.
Museo d’Arte Sacra – Dini Sanat Müzesi
Museo Civico – Şehir Müzesi (Torre Grosse Kulesinin içinde)
Museo Ornitologico – Ornitoliji Müzesi

Gününüzü Siena’daki otelinize giderek noktalıyorsunuz. Adres: Palazzo Fani Mignanelli, Via Banchi di Sopra 15, Siena. Uzaklık 45 km.

3. gün: Siena – Castellina in Chianti 27 km 

Siena, Toskana bir tarafa, İtalya’nın en güzel şehirlerinden biri. 55.000 nüfuslu Siena 1995 yılından beri UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alıyor ve gezilecek çok yer var. Meydanlar, saraylar, kiliseler ve müzeler…

Kahvaltıdan sonra Siena’yı gezmeye hazır mısınız? Check-out yapmanız gerekecek. Bavullarınızı resepsiyona bırakabilirsiniz. Arabayı da otelde bırakıp turunuza başlayabilirsiniz.

Siena’da görmeye değer yerler (otel çıkışından sırasıyla):

– Piazza del Campo – Siena’nın ana meydanı. Buradaki Palazzo Pubblico/Comunale Müze ve Sarayının (14. Yüzyıl) Torre del Mangia Kulesine çıkmalısınız. Manzara 102 metre yükseklikten gerçekten olağanüstü!
– Pinacotaca Nationale di Siena – 14., 15. ve 16. Yüzyıllarının önemli sanat eserlerini sergileyen müze.
Santa Maria della Scala – Çeşitli freskler ve heykeltraşların yanısıra Arkeoloji Müzesini içeren müze kompleksi.
– Piazza del Duomo – Siena Katedralinin bulunduğu meydan. 14. Yüzyılında inşa edilen bu katedral gotik mimarisinin en güzel örneklerinden biri.
– Museo dell’Opera del Duomo – Dini sanat eserlerini sergileyen müze.
Palazzo Salimbeni – 1472 yılında kurulan ve dünyanın en eski bankası olarak kabul edilen Banca Monte dei Paschi di Siena’nın merkezi.
– Palazzo Tolomei – Siena’nın en eski sarayı (1405).

Güzel bir öğle yemeğinden sonra bu gece kalacağınız Castellina in Chianti’ye doğru yol alın. Adres: Hotel Il Colombaio, Strada Regionale 222 Chiantigiana, 29, Castellina In Chianti. Siena’dan Floransa’ya giden bu yolun adı Via Chiantigiana (SR222) ve İtalya’nın en güzel yollarından biri. Check-in’den sonra akşam yemeğine çıkabilirsiniz. O enfes Chianti şarabından içmeyi ihmal etmemek gerekiyor! Şehir gezisine yarın çıkarsınız…

4. gün: Castellina in Chianti – Greve in Chianti – Floransa 79 km 

Castellina in Chianti, 11. Yüzyılında Etrüskler tarafından kurulmuş ve bugün 3.000 kişilik bir nüfusa sahip. 578 metrelik bir tepenin üzerine kurulmuş bu şirin kasaba. Tepenin yamaçları üzüm bağlarıyla kaplı. Ve Via Chiantigiana üzerinden Floransa’ya doğru devam ediyorsunuz. Hedefiniz Chianti bölgesinin merkezi Greve in Chianti. Arabayı otoparka bırakıp Piazza Matteotti’ye gidin. 15.000 nüfuslu Greve’nin ana meydanında öğle yemeğinizi yiyebilirsiniz.

Öğleden sonra Toskana eyaletinin başkenti Floransa’ya geçeceksiniz. Otelin adresi Hotel Bigallo, Vicolo degli Adimari 2. İki gece konaklayacaksınız bu otelde.

Floransa, İtalyan Renösansının beşiği olup Leonardo da Vinci, Michelangelo, Gallileo Gallilei ve Dante Allghieri gibi dünyaca ünlü isimlerin bir dönem yaşadığı bir kenttir. Medici ailesi sayesinde ortaçağ Avrupa’sının en önemli ticari merkezlerinden biri olan Floransa, bu ünvanını bugünlere kadar korumuş. 400.000 nüfuslu kentin tarihi şehir merkezi 1982 yılında UNESCO Dünya Kültür Mirası listesine alınmış. Euromonitor İnternational istatistiklerine göre Floransa, 2013 senesinde 4,2 milyon turistle dünyada en çok gezilen şehirler arasında kırkıncı sırada yer almış.
Floransa, 1978’de İstanbul ile dostluk paktı kurmuştur!

Oteliniz şehir merkezinde olup kentin görülmeye değer yerlerine çok yakın. Şimdi akşam yemeğine
çıkın isterseniz ve hemen ayağınızın dibindeki Floransa katedralinin gece görümüne tanık olun. Asıl şehir turunuza yarın çıkacaksınız…

5. gün:

Geziye çıkmadan evel bir tavsiyede bulunmak istiyoruz! Floransa’da gezmek istediğiniz tüm yapı ve müzelerin giriş ücretlerini kapsayan Firenze Card’ını almanız hem bütçe hem de (ve bilhassa) zaman açısından sizi kârlı çıkaracaktır. Kişi başı 72 €’luk bu kartla tüm yerlere kuyrukta beklemeden girebilirsiniz. Aynı zamanda şehrin tüm toplu taşıma araçlarına binebilirsiniz.

Floransa’da gezilecek yerler (otel çıkışından sırasıyla):

1. Bölüm

Piazza del Duomo – Katedral Meydanı
Campanile – Çan Kulesi, Gotik mimarisi, açılış 1359, 85 metre, 414 basamak, muhteşem manzara,
Cattedrale di Santa Maria del Fiore – Floransa Katedrali, tipik İtalyan Gotik mimarisi, Avrupa’nın dördüncü büyük kilisesi, açılış 1436
Museo dell’Opera del Duomo – Floransa Katedrali ve Vaftizhanesinin dini sanatlarını sergiliyen müze.
Battistero di San Giovanni – Vaftizhane, Romanesk mimarisi, açılış 1128
Palazzzo Medici Riccardi – Medici ailesi için 1445 ile 1460 yılları arasında Michelangelo tarafından inşa edilmiş saray
Galleria dell’Accademia – Güzel Sanatlar Müzesi, Michelangelo’nun ünlü David heykeli bu müzede görülebilir.
Basilica di San Lorenzo – Floransa’nın belki en eski kilisesi, Romanesk mimarisi, açılış 393
Basilica di Santa Maria Novella – Kilise, Gotik mimarisi, açılış 1470

2. Bölüm

Palazzo Strozzi – Strozzi Sarayı, Renösans mimarisi, açılış1539
Ponte Santa Trinita – Dünyanın en eski basık kemer köprüsü, açılış 1571
Palazzo Pitti – Pitti Sarayı muhtelif müzeler barındırıyor
Porte Vecchio – Vecchio Köprüsü, Floransa!nın en eski ve en meşhur köprüsü, aynı zamanda dünyanın en eski segmental kemer köprülerinden biri, açılış 1345
Galleria degli Uffizi – Dünyanın en önemli Sanat Müzelerinden biri
Piazza della Signoria – Lord Hazretleri (Hükümet) Meydanı
Palazzo Vecchio – Vecchio Sarayı, Rönesans mimarisi, 54 x 22 metre çapında bir salonu var, açılış 1299
Fontana del Nettuno – Neptün Çeşmesi, açılış 1565
David heykelinin kopyası
Bargello – Dünyanın önde gelen heykel müzelerinden biri, Gotik mimarisi, açılış 1261
Piazza della Repubblica – Cumhuriyet Meydanı
Alış veriş yerleri
Gece hayatı 

6. gün: Floransa – Lucca 69 km 
Otoban ücreti 4,80 € (Ocak 2016)

Bugün Toskana Turunuzun son durağı olan Lucca’ya gidiyorsunuz. Otelin adresi: Albergo San Martino, Via della Dogana 9. Arabanızı otel personelinin göstereceği yere park ediniz. Check-in için henüz erken olacaktır. O işi şehir gezisinden sonra halledersiniz. Son keşif turunuza çıkmaya hazır mısınız?

Lucca’da gezilecek yerler:
Lucca’nın eski şehir surları yüzyıllarca hiç hasar görmemiş ve İtalya’nın en iyi korunmuş surlarından biri. Surlar 12 metre yükseklikte ve çevresi 4 kilometre. İsterseniz yürüyerek, isterseniz de bisiklet kiralayıp bu surların üzerindeki yürüyüş yolunu ve şehrin görülmeye değer yerlerini en rahat şekilde gezebilirsiniz.

– Duomo di San Martino, Aziz Martino Katedrali. Katedral, romanesk/gotik minarisinde 1196 ile 1204 yılları arasında inşa edilmiş. Giriş serbest.
Torre Guinigi, Guinigi kulesi: Kulenin 230 basamaklı merdivenini çıkıp 44 metre yükseklikten harika bir şehir manzarasına tanık olabilirsiniz. Giriş kişi başı 4 €.
– Piazza dell’Anfiteatro. Şehrin en güzel meydanı, bir zamanlar romalıların oraya kurdukları bir anfi tiyatroymuş. Bazı kalıntılar halen görülebilinmektedir.
– Basilica di San Frediano, Aziz Frediano Bazilikası. Bazilika, romanesk minarisinde 1118 ile 1147 yılları arasında inşa edilmiş. Giriş serbest.
– Chiesa di San Michele in Foro, Azize Michele Kilisesi. Kilise, romanesk minarisinde 1143 senesinden itibaren inşa edilmiş. Giriş serbest.
– Piazza Napoleone, Napolyon Meydanı.

Enteresan müzeler:
Museo della Cattedrale, Aziz Martino Katedrali Müzesi. Hemen katedralin karşısındaki müze, katedralin hazinesini ve eski heykeltraşlarını sergiliyor. Giriş kişi başı 4 €.
– Museo Nazionale di Villa Guinigi, Via della Quarquonia. Lucca Milli Müzesi, etrüsk ve romen bulguları yanısıra ortaçağ, romen ve gotik plastikleri, kutsal sanat eserleri ve tarihi kuyumculuk örnekleri sergiliyor. Giriş kişi başı 4 €.
– Museo Nazionale di Palazzo Mansi, Via Galli Tassi 43. Mansi Sarayı Müzesi dışarıdan ne kadar basit görünüyorsada içerisi görkemli. Burada 16. ila 18. yüzyıl arasına ait resimler, duvar halıları ve möbilyalar sergileniyor. Giriş ücreti kişi başı 4 €.
Önemli not: Museo Nazionale di Villa Guinigi ve Museo Nazionale di Palazzo Mansi kombine bilet kişi başı 6,50 €.
Palazzo Pfanner Müzesi: Doktor-Cerrah Pietro Pfanner’in (1864-1935) tıp ve cerrahi aletlerinin devamlı sergisi. Giriş kişi başı 6 €.
Casa Natale Giacomo Puccini. Ünlü İtalyan klasik müzik bestecisinin Doğum Evi Müzesi. Giriş kişi başı 7 €.

7. gün: Lucca – Pisa Havalimanı 36 km 
Otoban ücreti 2,80 € (Ocak 2016)

Toskana Turunuzu Pisa Havalimanına dönerek noktalıyorsunuz. Pisa Havalimanına gidişiniz yarım saat sürer. Arabayı geri verme, check-in ve gümrük muameleleri için de en az iki saat ayırmanız iyi olur…

Toskana Turunuzun zevk ve heyecan dolu geçeceğini umuyoruz.

 

Seyahat Tarihleri

Müsaitlik tarihleri gün içerisinde ara satış sebebiyle değişiklik gösterebilir.

Tur süresi: Pazartesi’den Cumartesi’ye

29 Ağustos – 04 Eylül 2016

Kişi Başı Fiyat

 

Temmuz 2 kişilik gezide otel, kahvaltı ve araba dahil kişi başı 609 €

Ağustos 2 kişilik gezide otel, kahvaltı ve araba dahil kişi başı 569 €

Seyahat Programı

Hariç Olanlar

 

 

Konaklama

Pazartesi: Royal Victoria Hotel, Lungarno Antonio Pacinotti 12, Pisa
Standard Double 1 gece

Salı: Palazzo Fani Mignanelli, Via Banchi di Sopra 15, Siena
Double Classic 1 gece

Çarşamba: Hotel Il Colombaio, Strada Regionale 222 Chiantigiana, 29, Castellina In Chianti
Standard Double 1 gece

Perşembe ve Cuma: Hotel Bigallo, Vicolo degli Adimari 2, Floransa
Standard Double 2 gece

Cumartesi: Albergo San Martino, Via della Dogana 9, Lucca
Dependance Double1 gece

Ek Bilgi

 • Check-in saat 15. 00
 • Check-out saat 10.00’a kadar
 • Araba sürücüsünün 25 yaş üstü olması gerekiyor
 • Voltaj 230 V / Priz F ve L tipi. C tipi  haricindeki elektrikli aletleriniz için adaptör gerekiyor
 • Vize konusunda ayrıntılı bilgi
 • Tax Free (KDV iade) bilgileri
 • Rezervasyon sonrasında değişiklik yapılamaz, iptal edilemez